Avusturya Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Avusturya Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Avusturya 2022 Yılı; Vize Fiyatları, Vize İşlemleri ve Konsolosluk Randevusu

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Vize Bilgileri

Avusturya 2022 Yılı; Vize Fiyatları, Vize İşlemleri ve Konsolosluk Randevusu

Avusturya 2022 Yılı; Vize Fiyatları, Vize İşlemleri ve Konsolosluk Randevusu

Avusturya vizesi 2022 kategorisinde işlemlerinizi gerçekleştirirken başvuru aşamasında sunmuş olduğunuz tüm bilgilerin doğru olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Süreç ile alakalı olarak sorun meydana gelmesi için kişilerin özellikle aracı danışmanlık firmalarından destek alması da mantıklı bir hamle olacaktır. Danışmanlık firmalarında kişilerin vize talep adımlarında ödedikleri tutarın yanı sıra bir de danışmanlık firmasına ödeme yapması gerekmektedir. Bu ek ödeme ile profesyonel destek alma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Vize Başvuru Detayları Nelerdir?

Avusturya vize işlemleri sırasında kişilerin en güncel belgeleri ve bilgileri sunması gerekmektedir. Özellikle pasaportun güncelliği konusunda çok hassas olmanız gerekmektedir. Pasaportunuzun güncelliği ile alakalı bir problem varsa NVİ üzerinden başvuru adımlarını tamamlama hakkınız vardır. Bu şekilde güncelleme aşaması yerine getirilecektir. Vize başvurularına dair kişilerin biyometrik fotoğraf konusunda da dikkatli olmaları istenir. Bu fotoğrafın son 6 aya ait olması gerekmektedir. Bu şekilde ülkeye giriş çıkış adımlarında kimlik tespiti ile alakalı sorun yaşanmasının da önüne geçilmiş olacaktır.

Ülkeye Giriş Amacı

Avusturya konsolosluk randevu alınırken ülkeye hangi amaç ile girdiğinize dair de bilgi istenecektir. Turistik, eğitim, ticari ya da aile birleşimi gibi farklı kategorilerden başvuru adımının tamamlanmasına olanak verilmektedir. Ülkeye giriş ile alakalı sorun yaşanmaması için kişilerin çok hassas davranması gerekmektedir. Bu aşamada örneğin eğitim amacı ile giren kişilerin staj programlarına katılarak çalışma sisteminin bir parçası olabilmek için dahi kesinlikle, staj için ayrıca bir izin alması gerekmektedir. Kişilerin kurumları yanlış yönlendirdiği fark edildiği anda giriş talebinin ret yanıtı alacağının da ayrıca bildirilmesi gerekir.

En Son Bilgilerden Haberdar Olun

(avusturyavizesi.gen.tr) üzerinden kişilerin vize talep adımları ile alakalı gerekli olan tüm bilgilerden anında haberdar olmasına olanak verilmektedir. Kişilerin bu veriler aracılığı ile sorularına yanıt bulması mümkün kılınırken pandemiden başlayarak belge taleplerine kadar her aşamada gerekli olan bilgilendirme tarafınıza sunulacaktır.

Harç İade Edilir Mi?

Vize başvuru adımlarında kişilerin özellikle harç iadesi konusunda hızlı davrandıkları görülmektedir. Harç iade etme adımı ile alakalı siz gerekli olan talepleri yapmış olsanız dahi ret yanıtı alan başvurunun harcının iade edilmesi gibi bir yasal uygulamanın söz konusu olmadığını belirtmek gerekmektedir. Ret yanıtı alan başvurunuzun sonrasında yeniden başvurunun iletilmesi için kişilerin yeniden harç ödemesi gerekmektedir. Harç ile alakalı olarak sorun yaşanmaması için ödeme sonrasındaki makbuz muhafazası gibi detayların dikkate alınması gerekir.

S.S.S

Vize başvurusu nasıl yapılır?

Vize başvuru adımlarında kişilerin danışmanlık firmalarına yetki delege ederek süreci tamamlamasına olanak verilmektedir.

Vize başvurularında kişilerin pasaport sunması zorunlu mudur?

Vize başvurularında pasaport sunulması ve sunulan pasaportun güncel olması zorunludur.

Vize başvurusunda harç talep edilir mi?

Vize başvurunuzun geçerli kılınması için harç talep edilebilmektedir. Vize başvurunuz ret yanıtı alırsa harç kişilere iade edilmez.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu