Avusturya Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Avusturya Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Avusturya Asgari Ücret

Avusturya Asgari Ücret
Avusturya Asgari Ücret

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Avusturya’da çalışmak isteyen birçok kişinin merak ettiği konular içerisinde Avusturya asgari ücret miktarı gelmektedir. Avusturya asgari ücret miktarı yaşam koşulları ya da çalışma şartları açısından farklılık gösterir.

Avusturya Asgari Ücret Ne Kadar?

Avusturya sınırları içerisinde sağladığı iş olanakları ile beraber dikkat çeken yaşam standartlarının başında gelmektedir. Avusturya’da yaşamak için ortalama maaşlar kişinin çalıştığı sektöre göre değişir. Avusturya asgari ücret tutarı 1500 Euro civarındadır. Fakat farklı sektörlerde çalışıldığı zaman bu ücret değişir. Avusturya’da alınan asgari ücretle, yaşam kolay bir şekilde sağlanır. Fakat Avusturya’nın zengin kesimlerinde asgari ücret geçimi sağlamak adına yetersizdir.

Avusturya Asgari Maaş Sistemi

Türkiye cumhuriyeti vatandaşları Avusturya’ya çalışmak amacı ile gitmek istedikleri takdirde birçok yabancı ülkenin vatandaşının da tercih ettiği cazip ülkeler içerisinde gelir. Farklı sektörlerde Avusturya’da çalışma olanakları bulunmaktadır. 20’nin üzerinde farklı sektör vardır. Dünya genelinde milli gelir sıralamalarına bakıldığı zaman Avusturya bu sıralamada 12. Sıradadır. Ekonomisi ile ön planda bulunur. Avusturya’da asgari maaş sistemi yaşlara ve yapılan işlere göre değişkenlik oluşturur. Kişinin yaşı ve çalıştığı sektöre göre aldığı maaşta aynı değildir. Örneğin 18 yaşında çalışan bir kişi ile 30 yaşında çalışan bir kişi aynı sektörde çalışsalar bile, farklı maaşlar almaktadır.

Avusturya Asgari Maaş Miktarı 2021

Türk vatandaşları ve yabancı ülkelerdeki birçok vatandaş Avusturya’ya gidip çalışmak istedikleri zaman Avusturya asgari maaş merak edilebilir. Avusturya asgari maaş her yıl güncelleme gösterir. Aynı zamanda farklı sektörlerdeki çalışma olanaklarına göre Avusturya asgari maaş yüksek miktarlardadır. Buradan yaş ve çalışma saatine göre bir ücret verilir. Örneğin 15 yaş üstü ve 18 yaş altındaki kişiler saatlik olarak herhangi bir sektöre çalıştıkları zaman 5,2 Euro asgari maaş alırlar. Türk lirası açısından dönüştürüldüğü zaman bu ücret Türkiye’de daha düşük miktardadır. 18 yaş üzerinde çalışan kişiler için ise agrari maaş, 6 Euro’dur.

Avusturya Asgari Ücret Alan Kişi Sayısı

Asgari maaş, çalışanın yaşı ön planda tutularak verilmektedir. Avusturya’da asgari maaşla çalışan kişi sayısı, orta seviyededir.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu