Avusturya Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Avusturya Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Avusturya Başkenti

Avusturya Başkenti
Avusturya Başkenti

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Avusturya başkenti, Viyana’dır. Viyana tarihi ve kültürel açıdan kişileri kendisine mest eden bir şehirdir. Aynı zamanda viyana en yoğun nüfusa sahip şehridir. Özellikle sanat alanında birçok kişinin her yıl ziyaretinde olan Viyana, Osmanlı İmparatorluğu’nun kuşatmalarına da maruz kalmıştır.

Avusturya Başkenti Neresidir?

Gerek tarihi güzellikleri, gerekse halen günümüzde de bozulmamış mimari yapısıyla dikkat çeken Viyana, Avusturya’nın başkentidir. Avusturya’nın başkenti olmak olmakla beraber Avusturya sınırları içerisinde en yoğun nüfusa sahip şehirdir. Avusturya göç kabul eden bir ülkedir. Bu yüzden ülkeye her yıl farklı ülkelerden yabancılar gelir. Yabancıların çoğu başkent Viyana’da yaşamaktadır. Avusturya birçok ülkeye göre tarihi alandaki yapıların korunmasına özen göstermektedir. Bu yüzden başkent viyana 4 farklı imparatorluğun başkentliğini yaptığı için 4 farklı imparatorluğa ait tarihi yapılar görülebilir. Her yıl yerli ve yabancı turistlerin tercihinde olan bir ülkedir. Ve gezilip görülmesi gereken seyahat rotaları içerisinde bulunmalı.

Avusturya Başkenti Ve Para Birimi

Avusturya seyahati gerçekleştirecek olan Türkiye cumhuriyeti vatandaşları Avusturya başkenti, para birimi gibi detayları merak edebilir. Avusturya’nın başkenti Viyana’da ve ülke sınırları içerisinde geçerli olarak kullanılan para birimi ise Euro’dur. Avusturya 2002 yılı itibariyle Euro para birimine geçmiştir. Fakat 2002 yılından öncesinde Avusturya’da Avusturya şilini kullanılmaktaydı. Avusturya para birimi Türk lirası ile karşılaştırıldığı takdirde ise 1 Euro yaklaşık olarak 11,19 Türk lirasına eşdeğerdir.

Avusturya Başkenti Ve Avusturya Dili

Avusturya sınırları içerisinde Almanca konuşulmaktadır. Fakat Almanca, Almanya’da konuşulan Almanca ile aynı dil değildir. Avusturya’nın kendisine has olarak bulunan Avusturya Almancası temel lehçelerden farklılık oluşturur. Almanya’daki vatandaşların konuştuğu dil, lehçe ve ağız Avusturya’daki Almancaya göre kesinlikle farklılık gözetir. Ancak germen hâkimiyetinde olmasından dolayı Almanca konuşulmaktadır. Avusturya tarihi olarak geçmiş dönemlerde germen İmparatorluğu’nda olan bir ülkeydi. Bu yüzden uzun bir süre germen İmparatorluğu’nda bulunduğu için kültürel yapı ile beraber dilde Almanca olarak bulunur. Avusturya Almancası, Almanya’da konuşulan Almanca ile benzer olduğu gibi farklılıklar da görülür.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu