Avusturya Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Avusturya Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Avusturya Bayrağı

Avusturya Bayrağı
Avusturya Bayrağı

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Dünya genelinde her ülkenin kendine ait bayrağı ve her bayrağında kendine has olarak desenleri ile beraber renkleri bulunur. Avusturya bayrağı 2 kırmızı şeridin arasında yer edilen beyaz şerit ile tasarlanmış bir bayraktır.

Avusturya Bayrağı Eski

Avusturya bayrağı tarihi yaklaşık olarak 13.yüzyıla dayanmaktadır. Bayrak 13.yüzyılda tasarlanmıştır. Ülkenin bayrağını tasarlayan kişi 2 frederick’tir. Dünya üzerinde bakıldığı zaman en eski bayraklar içerisinde Avusturya bayrağı da gelmektedir. Avusturya bayrağının yasaklanması ve tekrardan kullanıma devam etmesi gibi birçok etmeni bulunmaktadır. Dünya Savaşı’nda Avusturya bayrağının ülke sınırları içerisinde kullanılması yasaklanmıştır. Fakat 1940’lı yıllardan itibaren dönemin tarihçilerinin de belirtilerine göre tekrardan kullanıma devam edilmiştir. Avusturya bayrağı üzerinde herhangi bir sembol, simge gibi etmenler bulunmaz. İki renkten oluşur. Avusturya bayrağı dünya genelinde bazı ülke bayraklarına benzer niteliklere sahiptir.

Avusturya Bayrağı Anlamı Nedir?

Avusturya bayrağı anlamı için birçok efsane bulunur. Bu efsanelerden birisi şu şekildedir; Avusturya arşidüklerinden olan v.Leopold dönem olarak savaşa gitmektedir. Bu savaşta beyaz savaşı elbisesi giydiği söylenir. Beyaz savaş elbisesi düşman kanıyla kırmızıya bulanmıştır. Yalnızca belindeki kemerinin beyaz kaldığını fark eder. Bu da kendi milliyetinin bayrağını oluşturması için sembol olmuştur. Fakat bu efsanenin ne kadar gerçek olup olmadığı dönemin tarihçileri tarafından halen araştırılmaktadır. Avusturya bayrağı ile ilgili farklı efsanelerde bulunur. Ancak bayrak için bilinen en temel efsane bu şekildedir. Avusturya bayrağı iki temel renkten oluşur. Bunlar beyaz ve kırmızıdır. Beyaz ve kırmızı renkler şeritler halinde sıralanmıştır. Yukarıdan aşağıya doğru kırmızı, beyaz ve kırmızı renkten oluşur. Ülkeye ait sembol ya da simge bayrak üzerinde bulunmaz.

Avusturya Bayrağı Özellikleri

Avusturya bayrağındaki renklerin sıralanışı kırmızı, beyaz ve kırmızıdır. Her renk şeridinin oranı ölçü olarak aynıdır. Dünyanın bilinen en eski bayrakları içerisindedir. Avusturya bayrağının tasarlanması ve günümüze kadar gelmesi oldukça eskiye dayanır. Avusturya bayrağı kartal figürü, geçmiş dönemlerindeki bayrağında kullanılmaktaydı. İmparatorluk döneminde yerleştirilmiş bir figürdür. Fakat günümüzdeki Avusturya bayrağında figür, sembol, simge gibi detaylar bulunmaz. Yalnızca kırmızı, beyaz ve kırmızı şerikler yer alır.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu