Avusturya Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Avusturya Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Avusturya Para Birimi

Avusturya Para Birimi
Avusturya Para Birimi

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Her ülkenin kendisine özgü olarak bulunan, bir para birimi mevcuttur. Türkiye cumhuriyeti vatandaşları Avusturya seyahati gerçekleştirecekleri sırada Türk lirasını, Avusturya para birimine dönüştürülmeli. Avusturya’nın eski para birimi, Avusturya şilinidir. Fakat Avusturya sınırları içerisinde günümüzde Euro para birimi geçerlidir.

Avusturya Para Birimi Avusturya Şilini

Avusturya’da 1 Ocak 2002 yılına kadar Avusturya para birimi, Avusturya şilini kullanılmıştır. Fakat 2002 yılından itibaren Avusturya’nın para birimi resmi olarak, Euro para birimi olmuştur. Avusturya’nın eski para birimi Avusturya şilini halen para müzesinde bulunur. Avusturya Euro bölgesinde bulunduğu için Euro para birimini kullanmaya başlamıştır. Aynı zamanda ülkenin genel olarak ekonomisi Euro bölgesinde bulunan diğer ülkelerle ekonomik açıdan aynı olduğu için Euro para biriminin geçerliliği korunmuştur.

  • Türkiye cumhuriyeti vatandaşları Avusturya’ya gitmek istedikleri zaman para birimlerini Avusturya şilini üzerinden değil, Euro ile dönüşüm yapmalı.
  • Avusturya sınırları içerisinde Avusturya şilini geçerli değildir.
  • Ülkenin ekonomi alanındaki dış ticaret ve iç ticaret işlemleri, Euro para birimi ile yapılmaktadır.

Avusturya Para Birimi Euro

Avusturya, Euro Bölgesi’nde bulunan bir ülkedir. Avusturya’nın bulunduğu bölgedeki ülkeler, Euro para birimini kullanmaktadır. Bu yüzden Avusturya’da ekonomik olarak bölgede bulunan ülkelerle aynı ekonomiye sahip olduğu için Euro para birimi geçerliliği kabul edilmiştir. Avusturya para birimi Türk lirasına dönüştürüldüğü zaman 1 Euro yaklaşık olarak, 11,19 Türk lirasına eşittir. Bu yüzden Avusturya seyahati gerçekleşeceği zaman yabancı ülkelerden gelen vatandaşlar kendi ülkelerinin para birimlerini, Euro para birimine dönüştürmeli.

Avusturya’da Eski Para Birimi Ne Zaman Kullanıldı?

Avusturya şilini, ülke sınırları içerisinde 2002 yılına kadar kullanılmıştır. 2002 yılından itibaren Avusturya şilini geçerliliğini yitirir. Yerini Euro’ya bırakmıştır. Avusturya’da sıklıkla kullanılan belirli banknot paralar ile madeni paralar Avusturya şilini şeklinde bulunmaktaydı. Fakat ülkede ekonomisi ve diğer etmenlerden Avusturya şilini kullanılmamaktadır. Yalnızca Euro geçerlidir. Bu yüzden ülkeler arası yapılan ticaret te de Euro bulunur. Avusturya silini Türk lirasına dönüştürüldüğü zaman ise 1 Avusturya şilini 0,75 Türk lirasıdır.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu