Avusturya Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Avusturya Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Avusturya Saat Kaç

Avusturya Saat Kaç
Avusturya Saat Kaç

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Avusturya, orta Avrupa’da bulunan bir ülkedir. Almanya ve çek cumhuriyeti komşu ülkeleridir. Avusturya’nın doğusunda Macaristan ve Slovakya bulunur. Denize kıyısı olmayan komşularıdır. Büyük kısmında karasal ve okyanus etkileri görülmektedir. Avusturya’nın coğrafi konumu itibari ile Türkiye ile arasında 1 saatlik fark vardır.

Avusturya Kaç Saat Vize

Türkiye’den Avusturya’ya uçuş gerçekleştirileceği zaman tek seferlik uçaklarla seyahat mümkündür. Aktarmalı uçuşlarda, aktarmasız uçuşlar da bulunur. Burada firmalara göre değişkenlik gözetir. Avusturya gitmeden önce vize başvuruları yapılmalıdır. Vize başvurusu ile uçak biletinizi alabilirsiniz. Avusturya vize başvuruları, Avusturya konsolosluğu ya da Avusturya büyükelçiliği doğrultusunda yapılır. Konsolosluğa müracaat ettiğiniz takdirde ülkede bulunma amacınıza göre vize işlemleriniz hazırlanır. 7 ile 15 iş günü içerisinde vize işlemlerinde herhangi bir problem olmaz ise vizeniz çıkmaktadır. Tarafınızdan istenilen evraklar tamamen yasal doğrultuda hazırlanmalı.

Avusturya Kaç Saat Uçakla?

Vize işlemleriniz tamamlandıktan sonra seyahat planınıza göre yaklaşık olarak Türkiye’den Avusturya’ya 2 saat 44 dakika içerisinde gidebilirsiniz. Aktarmalı uçuş ya da aktarmasız uçuş olmak üzere bu süre değişir. En fazla 3 saat içerisinde Avusturya’da olursunuz. Ancak aktarmalı uçuşlarda daha uzun bir uçuş süresi mevcuttur. Türkiye Avusturya uçak bileti fiyatları ise yaklaşık olarak, 4500 TL civarındadır.

Avusturya Kaç Saat Oruç Tutuyor?

Avusturya’nın coğrafi konumu, meridyenler, enlem, boylam, güneşin doğuşu ya da güneşin batışı gibi çeşitli etmenler, ülkenin saat dilimini belirlemektedir. Türkiye Avusturya’dan bir saat öndedir. Avusturya’da öğlen saat 12.00 iken, Türkiye’de öğleden sonra 13.00 şeklindedir. Türkiye’de yaklaşık olarak 17 saat oruç tutulmaktadır. Avusturya’da ise 16 saat oruç tutulur. İki ülke arasındaki saat farkı, oruç tutma sürelerini de etkiler.

Avusturya’da Saat Kaçtır?

Avusturya’daki saat dilimi, Türkiye’den 1 saat geridedir. Avusturya’daki saatin kaç olduğu merak edildiği zaman Türkiye saatinin bir saat gerisini hesaplanmalıdır. Örneğin Türkiye’de saat öğleden sonra 15.00 ise Avusturya’da bir saat gerisindedir. Yani Avusturya’da saat 14.00 şeklindedir. Yılbaşı, ramazan ayı ya da çeşitli belirleyici etmenlerde ülkeler arasındaki saat farkı net olarak görülür.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu