Avusturya Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Avusturya Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Avusturya Vizesi 2022

Avusturya Vizesi 2022
Avusturya Vizesi 2022

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Avusturya vizesi 2022 alınırken kişilerin başvuru aşamasında dolduracağı formu konsolosluğun online sitesi üzerinden temin etme imkanı vardır. geçmiş senelerde bizzat konsolosluğa giderek gerçekleştirmeniz gereken işlemlerin büyük bir çoğunluğunu online olarak tamamlamanıza imkan verilmektedir. Vize başvuru adımlarını bizzat yapabileceğiniz gibi aynı zamanda konunun uzmanı olan tecrübeli danışmanlık firmalarından da destek almanıza imkan verilmektedir. Danışmanlık firmaları sizin adınıza tamamladığı her işleme dair iletişim numaraları üzerinden gerekli olan tüm bilgileri eksiksiz bir biçimde sunacaktır.

Vize Bilgileri

Avusturya Vizesi Gerekli Evraklar 2022

Avusturya vizesi 2022 gerekli evrakları derlenirken öncelikle pasaportunuzun güncel tarihli olmasına dikkat edilmelidir. Pasaportunuz güncel tarihli değilse başvuru adımında ret yanıtı alacaksınız. Pasaport işlemlerinizi NVİ aracılığı ile tamamlamanız gerekmektedir. Yeşil, bordo, siyah ve gri pasaport talep etmenize imkan verilmektedir. Yeşil pasaportu olan kişilerin ülkelerin büyük bir kısmına herhangi bir vize talep zorunluluğu olmanda giriş yapmasına imkan verilmektedir. Yeşil pasaportun geçerliliği en fazla 5 sene olarak belirlenmiştir.

Avusturya vizesi gerekli evraklar 2022 derlenirken sabıka kaydına da dikkat edilmelidir. Güncel tarihli bir sabıka kaydının da sunulması gerekir. Ülkeler yaşanan global güvenlik sorunları sebebi ile sabıka kaydı olan kişilerin ülkelerde oturum alması konusunda çekinceli yaklaşmaktadır. Bunun yanı sıra maddi durumunuzun yeterli olduğunu kanıtlayan verilerin de sunulması gerekir. Banka hesap özetinizin sunulması yeterli olacaktır.

-Avusturya Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Avusturya aile birleşimi gerekli evraklar temin edilirken kişilerin özellikle dikkate almaları gereken hususların başında evliliğin resmi olarak gerçekleştiğine dair bilgilerin verilmesi gelmektedir. Uluslar arası geçerliliği olan evlilik cüzdanının ülke diline tercüme edilmiş olan halinin iletilmesi gerekiri. Bu tercümenin noter onaylı olması zorunluluktur. Tam tekmil nüfus kayıt örneğinizi de sunmanız istenmektedir. Öncesinde evlenme boşanma durumunuz varsa bu boşanmaların evraklarını da başvuru aşamasında iletmeniz istenmektedir.

Avusturya vizesi 2022 başvuru adımlarını yerine getirirken kişilerin referans numarası ile süreci takip etme hakkı da olacaktır. Avusturya vizesi 2022 başvuru adımının hemen akabinde verilen bu referans numarası ile başvurunuzun hangi aşamada olduğunu kontrol edebilirsiniz. Genellikle başvurunun 90 gün içerisinde yanıtlanması beklenmektedir. Turistik vizelerin ise ortalama 4 haftada sonuçlanması beklenmektedir. Pandemi sebebi ile bu sürelerde değişimler söz konusu olabilmektedir.

-Avusturya Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

Avusturya çalışma vizesi gerekli evraklar derlenirken kişilerin hangi kurumsal firmadan onay aldıklarını bildiren davet mektubunu sunmaları gerekmektedir. Bu şekilde bir firmanın güvencesi ile ülkeye giriş yapma imkanını elde edebilirsiniz. Avusturya vizesi 2022 talep adımlarını tamamlarken kişilerin daha önceki senelerde hangi iş tecrübelerinin olduğuna dair de bilgilendirme sunmalıdır. Hangi üniversiteden mezun olunduğu, hangi sertifikalara sahip olunduğuna dair de ayrıca bilgilendirmelerin iletilmesi gerekmektedir.

-Avusturya Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

Avusturya öğrenci vizesi gerekli evraklar arasında 2 adet biyometrik fotoğraf da bulunmalıdır. Bu biyometrik fotoğrafın son 6 ay da çekilmiş olması gerekmektedir. Bu şekilde ülkeye giriş adımlarında kimliğinizin tespit edilmesine dair herhangi bir sorun da meydana gelmeyecektir. Avusturya için öncelikli alan olan bölümlerde eğitim almak için ülkeye giriş yapacaksanız, onay almanızın diğer koşullara göre daha kolay olduğu da belirtilmelidir. Avusturya vizesi 2022 talep adımlarını tamamlarken kişilerin özellikle dil geliştirme okullarına devam etmesi talep edilmektedir. 90 günden kısa olan ziyaretlerde dil okullarına kayıt yaptırmanıza da imkan verilmektedir. Öğrenci olarak pasaport almanın büyük avantajları olduğu da belirtilmelidir. Örneğin pasaport alma süreci içerisinde öğrencilerin 25 yaşından küçük olmak kaidesi ile sadece pasaport defter bedelini ödeyerek pasaport sahibi olmasına imkan verilmektedir. Pasaport harcı ödemeleri talep edilmeyecektir. Ayrıca 25 yaşından küçük olan kişilerin annelerinin ya da babalarının yeşil pasaporta sahip olması durumunda çocukların da bu yeşil pasaportu talep etmesine imkan verilmektedir. Yeşil pasaport sahibi olan kişilerin birçok ülkeye kısıtlı bir süre ile olmak kaydıyla vizesiz giriş yapmasına imkan verilir.

Avusturya Vizesi Ücreti 2022

Avusturya vizesi ücreti 2022 ödeme adımlarını size sunulan IBAN numaraları üzerinden tamamlamanıza olanak verilmektedir. Ödeme yöntemleri konusunda da çeşitlilik getirilmiştir. Bu süreç içerisinde kişilerin vize harcını ödemeden yapmış oldukları başvurunun onaylanmasına imkan verilmeyecektir. Başvurunun onaylanması ve değerlendirmeye alınması işçin muhakkak vize harcının ödenmesi ve ödemenin yapıldığına ilişkin makbuzun da başvuru formu ile beraber sunulması gerekir.

Avusturya vizesi 2022 başvuru adımlarını tamamlamanızın sonrasında ret yanıtı alırsanız, ödemiş olduğunuz vize harcının size iade edilmeyeceğini de bilmelisiniz. Ret yanıtı alan kişilerin uygulamaları gereken tek unsur konsolosluğun belirttiği vakit aralıklarında reddi itiraz başvurusunda bulunmaktır. Bu başvuru ile beraber vize talebinizin yeniden değerlendirmeye alınması gerekir.

Avusturya Vizesi Aile Birleşimi 2022

Avusturya vizesi aile birleşimi 2022 ile vatandaşlık talebinin karıştırılmaması gerekmektedir. Her ikisi de farklı prosedürlerdir. Avusturya vatandaşı ile evlenmiş olmanız sizin vatandaşlığı hak ettiğiniz manasına gelmez. Bunun tam aksine oturum hakkını elde etmenizin sonrasında 5 sene boyunca ülkede ikamet etmenizin sonrasında nacak kuralları karşılarsanız, vatandaşlık talep etmenize imkan verilecektir.

Avusturya vizesi 2022 kategorisinde en kapsamlı şekilde incelemeler yapılan unsurların başında aile birleşimi gelmektedir. Aile birleşimi kapsamında tek bir belgenin eksikliği dahi ret yanıtı alınmasına neden olabilir. Avusturya aile birleşimi vizesi ne zaman çıkar; 3 aylık bir zaman diliminde başvuruların değerlendirilmesi ve kişilere gerekli olan bilgilerin verilmesi sağlanacaktır. Aile birleşimi vizesi ne zaman çıkar; başvurunuzda bir evrakın eksik olması durumunda size uyarıda bulunulmayacaktır. Eksiklik olan kişilere kısa sürede ret yanıtı iletilecektir.

Avusturya Çalışma Vizesi 2022

Avusturya çalışma vizesi 2022 olmaksızın istihdam edilen kişilerin özlük haklarını korumaları ve sosyal desteklerden istifade etmeleri mümkün olmayacaktır. Örneğin işten kovulma ya da iş kazası gibi talihsiz durumlarda izinsiz istihdam edilen kişilerin bu sosyal haklardan faydalanmasına asla imkan verilmeyecektir.

Avusturya vizesi 2022 talep etmeden ülkeye giriş yapan ve çalışma izni olmadan bir kuruma dahil olan kişiler tespit edildikleri anda ülkeden deport edilmelerine karar verilecektir. Kişilerin sadece tam zamanlı çalışma sürecinde değil aynı zamanda staj programlarında da çalışma izni alması gerekmektedir. Bu öğrencilerin de kısmi zamanlı çalışma vizesi talep etmesi gerekmektedir.

Avusturya Eğitim & Erasmus Vizesi 2022

Avusturya eğitim & Erasmus vizesi 2022 talep eden kişilerin öğrenci değişim programlarında sınava girerek dil yetkinliğini ve lisans not ortalamasını kullanarak kabul alması gerekmektedir. Bu şekilde kabul almanızın hemen sonrasında işlemlerin büyük bir çoğunluğu okulların Erasmus ofisleri tarafından tamamlanacaktır. Avusturya vizesi 2022 talep eden bireylerin dikkat etmeleri gereken bir diğer nokta da kabul aldıkları okulun davet mektubunu sunmalarıdır. Bu davet mektubu ile ülkeye okulun güvencesi ile girmenize imkan verilmektedir.

Avusturya Vize Formu ve Dilekçe için tıklayınız; https://www.eraytur.com/avusturya-vize-formu-ve-dilekce/

[toggle title=”Avusturya vizesi Schengen kapsamında mıdır?”]

Avusturya Schengen ortak vize alanının üyesi ülkelerden bir tanesidir.[/toggle]

[toggle title=”Vize başvurusunun ne zaman sonuçlanması beklenir?”]

Başvuru adımlarının kurallara uygun şekilde tamamlanmasının akabinde 4 haftalık bir zaman dilimi içerisinde başvurunun sonuçlanması beklenir.[/toggle]

[toggle title=”Başvuru formu nasıl edinilir?”]

Başvuru formunu konsolosluğun internet sitesinin formlar kısmından temin etme imkanınız bulunmaktadır.[/toggle]

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu