Avusturya Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Avusturya Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Avusturya vizesi Başvuru soruları

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Avusturya vizesi S.S.S

Avusturya vizesi – ekşi sözlükteki bilgiler doğru mudur?

Avusturya vizesi Ekşi Sözlük’ te vize ve vize başvuru süreci hakkında doğru ve güncel bilgilere ulaşılabileceği söylenemez. Avusturya vizesi hakkında doğru bilgi ancak vize başvuru merkezleri ya da seyahat acentaları ile konsolosluklardan alınabilir.

Avusturya konsolosluğu vize başvurularını alır mı?

Avusturya dış temsilcilikleri, vize başvurularını değerlendirerek karara bağlayan, bu konuda tek yetkili resmi dairedir. Avusturya konsoloslukları Schengen başvurularını başvuru merkezleri aracılığı ile toplarken, yalnızca ulusal vize başvurularını şahsen alı

Avusturya vize ücreti 2020 yılınd arttı mı?

Avusturya vize ücretlerine 2020 senesi Şubat ayı içinde zam yapılmıştır. Buna göre 60 Euro olan elçilik ücreti 20 Euro zamlanarak 80 Euro’ ya çıkmıştır. Avusturya vizesi için başvuru ücreti ise 30 Euro’ dur.

Avusturya vizesi – ekşi sözlükte başvuru evrakları yazar mı?

Avusturya vize başvuru evrakları seyahat nedeni ve seyahat edecek kişinin  durumuna  göre değişiklikler gösterir. Avusturya vizesi Ekşi Sözlük üzerinden evraklar hakkında doğru bilgiye ulaşmak mümkün değildir. Avusturya vizesi başvuru evrakları yasal başvuru merkezlerinden öğrenilebilir

Avusturya vize problemleri hakkında nereye danışabilirim?

Avusturya vize başvuruları konusunda problem yaşayanlar ya da başvurular hakkında detaylı bilgiye sahip olmak isteyenler konsolosluklar tarafından yetkilendirilmiş yasal başvuru merkezleri ya da seyahat acentalarından, konuyla ilgili deneyimli danışmanlardan yardım talep edebilirler.

Avusturya konsolosluğu vize Çankaya/Ankara’ da mıdır?

Ülkemizdeki Avusturya dış temsilciliklerinden Avusturya Ankara Büyükelçiliği Çankaya Ankara’ da bulunmaktadır. Ülkemizdeki diğer Avusturya konsoloslukları İstanbul Avusturya Başkonsolosluğu’ dur. Bazı şehirlerimizde fahri konsolosluklar da bulunur.

Avusturya vize ücreti 2020?

Avusturya kısa süreli Schengen vize ücreti Şubat 2020’ de Schengen  vize ücretlerine yapılan zamla birlikte elçilik 80 Euro ve başvuru bedeli 30 Euro, danışmanlık hizmeti 30 Euro olmak üzere 140 Euro olmuştur. 6-12 yaş çocuklar için harç bedeli 40 Euro’ dur.

Avusturya konsolosluğu vize başvurusu nasıl yapılır?

Avusturya Konsolosluğu’ na vize başvuruları Schengen vizesi için doğrudan doğruya yapılamamaktadır.  Avusturya Schengen vizesi başvuruları yasal başvuru merkezleri aracılığıyla gerçekleştirilirken ulusal Avusturya vizesi başvuru  konsolosluklarına şahsen müracaat ile yapılır. Avusturya Schengen vizesi için randevular yasal başvuru merkezlerinden alınır.

Avusturya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Avusturya vize başvurularının karara bağlanma süresi,  konsolosluklarının iş yükü ve yoğunluklarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Avusturya vizesi başvuruların sonuçlanması genellikle 5 ile 10 gün arasında gerçekleşir. Bu süre olağanüstü koşullarda da  uzayabilmektedir.

Avusturya vize problemleri içinde en sık karşılaşılanlar hangileridir?

Avusturya vize başvurularında yaşanan problemler içinde başvuru evraklarının tam olarak hazırlanamaması, başvuru evraklarının konsolosluğun istediğine uygun olmaması,  başvuru evrak listesinin doğru  biçimde çıkartılamaması,  başvuru için belirlenen surenin vize tarihine yetişecek şekilde ayarlanamaması, başvuru sahibinin maddi yeterlilik durumu ile ilgili birtakım sorunlar gösterilebilir.

Avusturya vizesi – ekşi sözlükte sorularıma cevap alabilir miyim?

Avusturya vizesi başvuruları sürecinde gerek başvurusu süreci,  gerekse vize alımları ile ilgili soruların yasal başvuru merkezlerine ya da seyahat acentalarına ve alanında deneyim kazanmış uzmanlara sorulması gerekmektedir. Avusturya vizesi hakkında bilgi edinmek için Ekşi Sözlük kullanımı riskli olacağı gibi yapılan yorumların güncellik ve doğruluklarının sorgulanması gerekecektir.

Avusturya vize ücreti çocuklar için ne kadardır 2020?

Avusturya vize ücretlerinde Schengen kuralları gereği 2020 yılında Şubat ayı içinde artışa gidilmiştir. Buna göre 0-6 yaş grubu çocukları Schengen vizesi harç bedeli ücretsiz olmakla birlikte 6-12 yaş grubu için Schengen vize harç ücreti 40 Euro’ dur.

Avusturya Konsolosluğu resmi tatil günleri?

Ülkemizdeki Avusturya dış temsilcileri olarak elçilik ve başkonsolosluk hafta sonları kapalıdır. Avusturya konsoloslukları,  Türkiye’nin resmi ve dini tatil günleri ile Avusturya’ nın 6 Ocak Pazartesi Kutsal Üç Kral, 10 Nisan Cuma Kutsal Cuma,   Paskalya, Noel gibi resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir.

Avusturya vize problemleri nasıl çözülür?

Avusturya vize başvuru sürecinde bir takım problemlerle karşılaşabilirsiniz. Vize başvuru sürecinizi nasıl sürdüreceğiniz konusunda sorun yaşayabilirsiniz. Avusturya vize başvurularında karşılaşılan problemlerde çözüm bulmak  amacıyla yasal başvuru merkezleri ya da alanında deneyimli seyahat acentalarından uzmanlık desteği alabilirsiniz.

T.C. vatandaşları Avusturya vizesi almalı mıdır?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Avusturya’ ya yapacakları seyahatleri vize ile gerçekleştirebilirler. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından siyah,  gri ve yeşil pasaport sahiplerine 180 günlük zaman içinde planladıkları 90 günü geçmeyecek ziyaretleri için vize muafiyeti getirilmiştir. Bordo pasaport sahipleri ise Avusturya’ da ancak bize ile serbest dolaşabilirler.

Avusturya Konsolosluğu vize işlemleri açık mıdır?

Covid-19 tedbirleri kapsamında Avusturya Schengen vizesi başvuruları kabul edilmemektedir Avusturya Başkonsolosluğu koronavirüs tedbirleri kapsamında sınırlı hizmet vermekte olup yalnızca uluslararası öğrenciler, yüksek vasıflı işçiler, BİT almaya hak kazanan kişiler,  AB’ ’de yasal olarak konaklayan üçüncü  ülke vatandaşlarının aile üyeleri,  Erasmus öğrencileri gibi gruplar ulusal vize başvurusu yapabilirler.

Avusturya davetiye vizesi nedir?

Avusturya davetiye vizesi,  Avusturya Schengen aile ve arkadaş ziyareti vizesidir.  Başvuru sahiplerinin Avusturya’ da ikamet eden aile yakınları ya da  arkadaşlarını ziyaret etmelerine olanak verir.  Davetiye vizesi olarak bilinmesinin nedeni; Avusturya’ da yaşayan kişiden gönderilmesi gereken davetiyedir.

Avusturya vize problemleri ikamet unvanı süresi uzatılır mı?

Avusturya vizesi ikamet unvanı oniki aya kadar uzatılabilir. İkamet unvanı uzatma başvurularının vize bitiş tarihi itibariyle altı ay içinde yapılması gerekir. İkamet unvanı uzatma dilekçelerinin geç verilmesi,  ülkede yasal ikamet hakkının kaybedilmesine ve başvurunun dışardan  ilk başvuru olarak işlem görmesine sebep olabilir.

 Avusturya ERASMUS vizesi Kaç Günde Çıkar?

Avusturya  Erasmus vizesi başvuruların sonuçlandırılması genellikle en çok 15 günü bulmaktadır. Bu süre iş yoğunluğuna göre artabilmektedir.  Konsoloslukların iş yoğunluğuna göre ERASMUS Avusturya vizesi başvurularının karara bağlanması 7 ile 15 gün arasında değişebilmektedir

Avusturya Konsolosluğu vize başvurusu mülakatla mı olur?

Avrupa Konsolosluğu vize başvurusunda randevu  Schengen vizesi için başvuru merkezlerine eksiksiz hazırlanmış bir evrak dosyasının teslim edilerek biyometrik işlemlerin bırakıldığı bir süreçtir.   Dolayısıyla da bir mülakat sistemi değildir.

Avusturya aile birleşimi vizesi soru cevaplar vize başvuruları hakkında bilgi verir mi?

Avusturya aile birleşimi hakkında soru cevaplar vize  başvuruları hakkında ihtiyacınız olan tüm bilgileri içermemektedir. Ayrıca kaynak güvenilir değilse yanıltıcı ya da güncel olmayan yanıtlarla karşılaşabilirsiniz. Avusturya aile birleşimi vizesi başvuruları konusunda  bilişim teknolojileri üzerinden konuyla ilgili  soru ve yanıtları okuyarak hareket edilmemelidir.

Avusturya aile birleşimi soru cevap platformu neresidir?

Avusturya Schengen ya da ulusal vize soru ve yanıtları, başvuru merkezlerinin ya da yasal başvuru merkezlerinin web siteleri üzerinden bir bölümde zaman zaman paylaşılmaktadır. Bölümlerde Avusturya aile birleşimi soru ve yanıtları da paylaşımlar arasında yer alabilmektedir.

Avusturya aile birleşimi dil sınavı muaf olunamaz mı?

Avusturya aile birleşimi dil sınavı A1 sertifikası göstermek şarttır. Dil sınavından muaf olunmak için mağduriyet gösterme konusunda Avusturya katı bir politika sergilemekte ve mağduriyetler işe yaramamaktadır. Dil öğrenimini engelleyecek fiziksel engeller gibi durumlarda dil yeterliliğinden muafiyet söz konusu olmaktadır.

Avusturya aile birleşimi vizesi için Avusturya’ daki eş için şartlar 2020

Avusturya’ da aile birleşimi yapılabilmesi için Avusturya’ da bulunan eşin Avusturya vatandaşı olmak, Avusturya kırmızı-beyaz-kırmızı kart sahibi olmak ya da Avrupa Birliği mavi kartına sahip olmak şartlarından birini karşılaması ayrıca Avusturya’ da oturma izninin bulunması gerekmektedir.

Avusturya aile birleşimi gerekli evraklar 2020?

Avusturya aile birleşimi vizesi gerekli evrakları  genel ve finansal belgeler ile mesleki belgelere ek olarak A1 dil sertifikası, uluslararası doğum kayıt örneği, evlilik cüzdanı, Avusturya’ da kalınacak eve ait bilgi ve belgeler, Avusturya’ da bulunan eşin pasaportu ve sigorta kartının fotokopisi.

Avusturya’ ya gelin gitmek için şartlar nelerdir?

Avusturya’ ya gelin gitmek için aile birleşimi vizesi almak gerekmektedir. Aile birleşimi vizesi alabilmek için Avusturya’ da yanına yerleşilecek eşin ailenin geçimini sağlayabilecek maddi yeterliliğe sahip, oturulacak evin belirli bir yeterlilik düzeyinde bulunması ayrıca eşin Avusturya vatandaşı, Avrupa Birliği mavi kart sahibi ya da kırmızı-beyaz-kırmızı kart sahibi olması gerekmektedir.

Avusturya vizesi ücreti 2021’ de artar mı?

Avusturya Schengen vize ücretlerine zaman zaman Avrupa Birliği Schengen vize politikaları kapsamında zaman yapılmaktadır. 2021 senesinde Schengen vizelerinde artışa gidilebilir. Avrupa Birliği tarafından vize ücretlerinin güncellenmesi durumunda 2021’ de Avusturya vizesi fiyatı da artacaktır.

Avusturya turistik vizesi için gerekli evraklar 2020 otel ve uçak rezervasyonu neden isteniyor?

Avusturya Schengen turistik vize başvuru evrakları arasından konaklama ve uçuş rezervasyonları da bulunmaktadır. Avursurya vizesi başvuru evrakları arasında Avusturya’ da kalınacak otelin ve yapılacak seyahatin gidiş, dönüş rezervasyonları ülkeden döneceğinizi ve ülkede kaçak kalmayacağınızı kanıtlamanız için istenir.

Avusturya vizesi vize ücretleri  – ekşi sözlükten öğrenilir mi?

Avusturya vizesi ekşi sözlük paylaşımları üzerinden vize ücretleri hakkında güncel ve sağlıklı bilgiye ulaşmaya çalışmak doğru değildir. Avusturya vizesi vize ücretleri resmi başvuru merkezleri ya da seyahat acentalarından öğrenilebilir. Avusturya vize işlemleri hakkında deneyimli uzman danışmanlara başvurulmalıdır.

Avusturya Başkonsolosluğu vize takip nasıl yapılır?

Avusturya Başkonsolosluğu vize işlemlerinde başvuru işlemlerinine dair tüm işler yasal başvuru merkezleri aracılığı ile  yürütmektedirler.  Avusturya vizesi başvuru takibi yasal başvuru merkezi aracılığı ile  vize takip formları gibi yollarla gerçekleştirilebilir.

Avusturya konsolosluğu vize başvurusu reddedilebilir mi?

Avusturya konsoloslukları,  Avusturya vizesi başvurularında  eksik evrak teslim edilmesi, evraklarda verilen bayanların yanlış olması, evrakların istenilene uygun olmaması ya da konsolosluğun titiz olduğu konularda ikna olamaması gibi durumlarla Avusturya vizesi başvurusunu reddedebilir.

Avusturya vize  biyometrik veri sistemi nedir?

Avusturya vizesi biyometrik veri 2014 tarihinden bu yana geçerliliği olan bir bilgi kaydı sistemidir.  Bu sisteme göre VİS ibareli pasaportlarda biyometrik bilgi kayıtları 5 yıl süreyle geçerli olup Schengen vize başvurularında 5 yıl boyunca biyometrik bilgi beyanında muaf olunabilir.

Avusturya Konsolosluğu Ankara’ da mıdır? Görev bölgesi neresidir?

Ülkemizin Ankara’ da bulunan Avusturya dış temsilciliği Ankara Avusturya Büyükelçiliği’ dir.  Avusturya Ankara Büyükelçiliği’ nin görev bölgeleri arasında  Ankara, Afyon, Ardahan, Amasya Bayburt, Burdur, Ağrı, Çorum, Çankırı,  Bartın,  Eskişehir, Erzurum, Denizli, Gümüşhane, İzmir,  Karabük, Isparta, Giresun bulunmaktadır

Avusturya Vizesi başvuruları ne zaman yapılmalıdır?

Avusturya vize başvuruları değerlendirme süreci bazı özel durumlarda ek bir süre gerektirebilmektedir. Bu nedenle seyahat tarihinden en geç 15 gün önce başvurular yapılmalıdır. Avusturya vize başvuruları en erken başvuru sahibinin kararlaştırdığı  seyahat tarihinden 2 ay önce başlatılabilmektedir.

Avusturya konsolosluğu vize Çankaya/Ankara vize başvurularını ne zaman almaya başlayacak?

Avusturya Ankara Büyükelçiliği’ nde Avrupa Birliği kuralları gereği Schengen vize başvuruları askıya alınmıştır.  Covid 19 tedbirleri gereği Schengen vize başvuruları Avrupa Birliği’ nin kararlarına bağlı olarak alınmaya başlanacak olup tarihi konusunda bir bilgi verilememektedir. Avusturya Ankara Büyükelçiliği’ nde bazı koşullara uyan başvuru sahiplerinin ulusal vize başvuruları alınmaktadır.

Avusturya konsolosluğu Ankara vize başvuru merkezleri var mıdır?

Evet. Avusturya dış temsilcilikleri tarafından Ankara’ da yetkilendirilmiş başvuru merkezi bulunmaktadır. Avusturya konsolosluklarının yetki verdiği başvuru merkezleri, Ankara’ nın yanı sıra İstanbul, İzmir, Gaziantep, Antalya, Bodrum, Trabzon, Bursa ve Edirne’ de de bulunur.

 Avusturya vize dilekçesi nasıl yazılır?

Avusturya vize dilekçesi konsolosluğa hitaben Almanca ya da İngilizce dillerinden biri ile yazılmalıdır. Bunun yanında Türkçe Avusturya vize başvuru dilekçesi İngilizce veya Almanca noter tasdikli tercüme ile birlikte de teslim edilebilir.  Avusturya vize dilekçesi seyahatin amacını  açık ve net bir dille açıklamalıdır. El yazısıyla ya da bilgisayar ortamında yazılabilir. Ayrıca  mutlaka imzalanmalıdır.

Avusturya vize evrak listesi nasıl yapılır?

Avusturya vizesi başvurularında kullanılacak evrakların belirlenmesinde konsoloslukların evraklar konusunda istedikleri önem kazanmaktadır. Avusturya vize başvurusunda evrak dosyası konsoloslukların talepleri çizgisinde oluşturulur. Bu konuda özellikle ilk kez vize başvurusu yapacakların alanında deneyim kazanmış danışmanlardan, seyahat acentaları ya da yetkili başvuru merkezlerinden destek alması yararlarına olacaktır.

 Avusturya vize başvurusu 2021’ de açılır mı?

Avusturya Schengen vize başvuruları Avrupa Birliği’ nin koronavirüs tedbirleri kapsamında askıya alınmış durumdadır. 2021 senesinde vize başvurularının alınıp alınmayacağı koronavirüsün dünyadaki seyrine bağlı olup şuan için bu konuda kesin bir bilgi verilememektedir.

 Avusturya vize ücreti 2021’ de ne kadar olacak?

Avusturya vize ücretleri 2021 konusunda kesin olarak bir şey söylemek mümkün değildir.  Avusturya Schengen vize ücretleri 2021 tarihinde vize ücretleri konusunda Avrupa Birliği’ nin yapacağı güncellemelere bağlı olarak belirlenecektir. Bu kapsamda Avrupa Birliği yıl içerisinde zaman zaman güncellemelere gidebilmektedir.

 Viyana vize ücreti 2021 ne kadar?

Avusturya Viyana Schengen vize ücreti 2020 Şubat ayı içinde   yapılan güncellemelere göre harç bedeli 80 Euro başvuru ücreti 30 Euro olmak üzere 110 Euro’dur. Avusturya Schengen  vize ücreti 2021 tarihinde Avrupa Birliği’ nin Schengen vize ücretlerine yapabileceği güncellemeler sonrasında kesinlik kazanır. 

Avusturya Konsolosluğu kongre ve fuar başvurusu 2021 alınıyor mu?

 Avusturya’ya kongre katılımcısı ya da fuar ziyareti amacıyla gitmek isteyenler Avusturya Schengen vizesi almak durumundadır. Avusturya Schengen vize başvuruları şuan için koronavirüs tedbirleri kapsamında askıdadır.  Başvuruların 2021 tarihinde ya da öncesinde ne zaman açılabileceği konusunda henüz kesin bir bilgi bulunmamaktadır.

Avusturya Öğrenci Vizesi 2021 ERASMUS evraklar?

Avusturya  Erasmus öğrenci vizesi 2020 evrakları; başvuru sahibinin kişisel ve finansal durumunu gösteren genel evrakların yanı sıra konaklama masraflarının karşılanacağına dair teminat mektubu, Avusturya’ da kabul edilen okulun gönderdiği kabul mektubu, öğrencinin ebeveynlerinin verdiği taahhütname ve taahhütnameye yönelik finansal bilgileri kanıtlar belgeler.

 Viyana’ ya ERASMUS ile gidilebilir mi?

Evet, Avusturya ERASMUS başvuruları ile öğrenci değişim programlarını kabul etmektedir. Viyana’ ya ERASMUS için D tipi vize alınarak gidilebilir. Burada önemli olan kabul edilen üniversiteden gelen davet mektubunu gösterebilmektir.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu