Avusturya Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Avusturya Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Hizmet Pasaportuna Vize İstemeyen Ülkeler

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Hizmet pasaportu, devlet adına yurt dışında görev yapacak kamu çalışanlarına verilir. Gri pasaport olarak da adlandırılan hizmet pasaportu, yeşil pasaport gibi belirli ülkelere vizesiz gitme hakkına sahiptir. 5 yıl geçerlilik süresi olan pasaport ile Japonya, Çin, Tayland gibi birçok ülkeye vizesiz gidebilirsiniz.

Türkiye Hangi Ülkelere Vizesiz Girebiliyor?

Türkiye’nin vizesiz girebileceği belirli ülkeler, pasaport türlerine göre değişiklik gösterir. Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları, 111 ülkeye vizesiz seyahat etme hakkına sahiptir. Yeşil pasaport sahibi vatandaşlar, 147 ülkeye vize almadan girebilir. Hizmet pasaportuna vize istemeyen ülkeler arasında Çin, İsrail, Bahreyn, Sri Lanka gibi ülkeler vardır.

Türkiye hangi ülkelere vizesiz girebiliyor: Arnavutluk, Ermenistan, Japonya, Fas, Fiji, Güney Afrika, Hong Kong, Kazakistan, Komorlar, Kuveyt, Maldivler, Singapur, Sırbistan, Tonga, Ukrayna, Umman, Azerbaycan, Gürcistan, Seyşeller, Sudan, Suriye, Moğolistan, Moldova, Madagaskar, Lübnan, Laos gibi ülkelere vizesiz girilebilir.

Türk vatandaşlarının vizesiz yapabileceği seyahatler, yalnızca turistik seyahatler için geçerlidir. Yurt dışına; eğitim, çalışma, ticari, evlilik gibi amaçlarla gidecek olan Türk vatandaşlarının seyahat amaçlarına göre bir vize türüne başvuru yapması zorunludur.  

Türkiye Pasaportuyla Kaç Ülkeye Vizesiz Girebilir?

Türk pasaportu ile vizesiz gidilecek ülkeler, sahip olunan pasaporta göre değişiklik gösterir. Bordo pasaportun özgür seyahat alanı, yeşil pasaporta göre daha azdır. Hizmet pasaportuna vize istemeyen ülkeler arasında yer alan Çin, Afrika, İsrail gibi ülkeler, bordo pasaport sahibi kişilerden vize ister.

Türkiye pasaportuyla kaç ülkeye vizesiz girebilir: Türkiye pasaportu ile 111 ülkeye vizesiz seyahat edebilirsiniz. Yeşil pasaport sahibi kişiler, 147 ülkeye vizesiz seyahat etme hakkına sahiptir. Bu ülkeler arasında Almanya, Fransa, Hollanda gibi Avrupa ülkeleri de vardır.

Türk vatandaşları, Gürcistan, Azerbaycan, KKTC ve Ukrayna seyahatleri için vizeden muaf olduğu gibi bu ülkeler, pasaport da talep etmez. Kimlik kartı ile giriş yapabileceğiniz ülkelerde 90 gün kadar konaklama hakkınız vardır. Gürcistan 1 yıl, KKTC ise süresiz konaklama imkanı tanır.  

Alman Pasaportu Kaç Ülkeye Vizesiz?

Türk vatandaşları, sahip oldukları pasaport türüne göre belirli ülkeleri vizesiz seyahat etme hakkına sahiptir. Hizmet pasaportu, devlet adına yurt dışında görev yapacak kişilere verilir. Hizmet pasaportuna vize istemeyen ülkeler arasında Almanya’da yer almaktadır. Görev süresi içerisinde pasaport sahibi kişiler, Almanya seyahatleri için vizeden muaftır.

Almanya, Türkiye’den vize isteyen ülkeler arasında yer alsa da Türkiye, Alman pasaportu ile ülkeye giriş yapılmasına izin verir. Alman pasaportu, dünyanın güçlü pasaportlarından biridir. Bu pasaport ile seyahat edilecek ülkeler arasında AB ülkeler ve Schengen ülkeleri vardır. Alman pasaportu kaç ülkeye vizesiz: Alman pasaportu 189 ülkeye vizesizdir.

Öğrenci Pasaportu İle Nerelere Gidilir?

Türk vatandaşlarının alabileceği pasaport türleri vardır. Yeşil, bordo, öğrenci ve hizmet pasaportu alarak yurt dışına çıkılması mümkündür. Hizmet pasaportuna vize istemeyen ülkeler olduğu gibi öğrenci pasaportuna vize istemeyen ülkeler de vardır.

Öğrenci pasaportu, eğitim hayatı devam eden öğrencilere verilir. Bu pasaport ile yurt dışına turistik seyahatler yapılabilir veya dil eğitimi gibi amaçlarla vizesiz seyahat edilebilir. Öğrenci pasaportu eğitim süresi içerisinde geçerlidir. Bu süre içerisinde gidebileceğiniz birçok ülke vardır.

Öğrenci pasaportu ile nerelere gidilir: İngiltere, Hong Kong, Japonya, Ermenistan, Arnavutluk, Gürcistan, Bahreyn, Lübnan, Kırgızistan, Sudan, Suriye, Moğolistan gibi ülkelere vize almadan seyahat edebilirsiniz. Vize başvurusu yapılması gereken ülkelere vize başvurusunda bulunurken öğrenci pasaportu geçerlidir.  

Rus Pasaportu İle Hangi Ülkelere Vizesiz Gidilir?

Hizmet pasaportuna vize istemeyen ülkeler arasında yer alan Rusya, Türk vatandaşlarının kısa süreli seyahatleri için vizeden muaf tutmuştur. Rusya’ya seyahat edecek Türk vatandaşlarının ülkede 30 gün kadar vizesiz konaklama hakkı vardır.

Rus pasaportu ile hangi ülkelere vizesiz gidilir: Rus pasaportu ile Çin, Türkiye, Bangladeş, Bahreyn, Umman, Lübnan gibi ülkelere vizesiz gidilmesi mümkündür. Rus pasaportu ile gidilecek ülkelerde 90 gün kadar vizesiz kalınmasına izin verilir. Vizesiz yapılacak seyahatler sadece turistik seyahatler olmalıdır.

Avusturya Vize Ücreti için tıklayınız; https://www.eraytur.com/avusturya-vize-ucreti/

[toggle title=”En Güçlü Pasaport Hangi Ülkenin?”]

En güçlü pasaport Japonya pasaportudur.[/toggle]

[toggle title=”Japonya Pasaportu Kaç Ülkeye Vizesiz?”]

Japonya pasaportu 193 ülkeye vizesiz girebilir.[/toggle]

[toggle title=”Rusya Vizesiz Girilebiliyor Mu?”]

Bordo pasaport dışında pasaport sahibi Türk vatandaşları vizesiz girebilir.[/toggle]

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu