Avusturya Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

 • Ankara
 • Antalya
 • İzmir
 • İstanbul
 • Gaziantep

Avusturya Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Avusturya Konsolosluk İşlemleri

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Avusturya Vizesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 • Avusturya vize başvurusu yapan kişi birçok prosedürle karşı karşıya kalır ve kişide epey evrak talep edilir. Talep edilen bu evraklar haricinde eğer ihtiyaç duyulursa yetkili birimler kişiden ek evrak talep edebilir. Ek evrakların da gözden geçirilmesi elbette zaman alacaktır. Bu ihtimal göz önünde bulundurularak vize başvurusu yapılması gerekir. Vize başvurusu, seyahat tarihinden en az 30 gün önce yapılmalıdır. Eğer seyahate daha az zaman kala başvuru yapılırsa ek evrak talebi yapıldığında kişinin bütün planları aksayacaktır.

 

 • Avusturya konsolosluğu vize alım sürecinde kişinin parmak izi ülke yetkilileri tarafından talep edilmektedir. Bu da şu anlama gelmektedir diğer vize başvuruların başvuru yapılan ülke konsolosluğuna sadece mülakat için gidiliyor olsa da Avusturya vizesi alımında kişilerin en az iki kez konsolosluğa gitmesi gerekecektir.

 

 • Vize başvurusu yapılırken elbette kişinin başka ülkeler vize hakkı var mı yok mu diye de bakılır. Eğer eskiden herhangi bir ülkeye vize almışsanız ve bu vize eski pasaportunuza işliyse; eski pasaportunuzu da yanınızda getirmelisiniz.

 

 • Avusturya vize başvurumu, vize başvuru formu olmadan tamamlanamaz. Başvuru yapan kişinin muhakkak bu formu doldurmalıdır.

 

 • Vize başvuru formu doldurulduktan sonra gerekli evraklar temin edilmelidir. Bu evraklar temin edildikten sonra Avusturya vize randevu talebinde bulunulur. Size verilen tarih ve günde hazırladığınız evrakları ilgili konsolosluk birimine etmelisiniz.

 

 • Avusturya vizesi alırken uçak rezervasyonu yapmanız ve vize onaylandıktan uçak bileti satın alım işlemini gerçekleştirmelisiniz. Bu elbette bir mecburiyet değildir ancak vize reddi durumu yaşanırsa mağdur olmamak adına uçak bileti alımını sonraya ertelemelisiniz.

 

 • Avusturya vize başvuru ücreti ödemeyen kişileri vize almasına imkân yoktur. Ödenecek olan vize ücreti miktarı başvuru yapılacak olan vize türüne göre farklılık gösterir. Eğer vize başvurunuz ret cevabı alırsa ödediğiniz vize başvuru ücreti tarafınıza iade edilmeyecektir. Bu nedenle vize başvuru adımlarını dikkatle yerine getirmeniz şarttır.

 

 • Avusturya vizesi 12 yaşından küçükler için vize almayı gerektirmez ancak yine de seyahat hakkında bilgi edinmek istenildiği için vize başvuru formu doldurulmalıdır. Bu formda seyahat edecek olan çocuğun ebeveynlerinde en az birinin imzası olması gerekir.

Avusturya Konsolosluk İşlemleri S.S.S

Avusturya fahri konsoloslukları vize başvurusu alır mı?

Avusturya fahri konsolosluklarında Avusturya vize işlemleri gerçekleştirilmemektedir. Fahri konsolosluklar bölgede yaşayan vatandaşlarının vatandaşlık işlemlerini gerçekleştirmekte vize iş ve işlemlerini almamaktadır ve vizeleri karara bağlamakta herhangi bir yetkisi bulunmamaktadır.

Avusturya vizesi sonuçlanma süresi uzar mı?

Avusturya vizesi sonuçlanma süresi en geç 15 iş günü olup bu süre Avusturya konsolosluklarının iş yüküne, konsoloslukların yoğunluğuna, resmi tatil günlerine, olağanüstü hallere ve konsoloslukların ek evrak talep etmesi gibi durumlara göre uzayabilmektedir. Bu nedenle başvurularda bu durum göz önünde buşundurularak hareket edilmelidir.

Avusturya Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Avusturya Schengen vize başvuruları en çok 15 gün içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Avrupa vize başvuruları 2021 konsolosluklar tarafından karara bağlanmaktadır ve başvuru sonuçlarının zamanında konsoloslukların iş yükü ve yoğunlukları etkili olmaktadır.

Avusturya Konsolosluğu ne zaman açılacak?

Türkiye Avusturya dış temsilcilikleri Covid-19 tedbirleri kapsamında resmi olarak açık bulunmaktadır. Avusturya konsoloslukları, koronavirüs tedbirleri kapsamında vatandaşlarının vatandaşlık işlemleri ile ulusal vize işlemlerini gerçekleştirmektedir. Avusturya Schengen vize başvuruları konsolosluklar tarafından henüz alınmaya başlanmıştır.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu