Avusturya Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

 • Ankara
 • Antalya
 • İzmir
 • İstanbul
 • Gaziantep

Avusturya Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Avusturya Uzun Süreli Vize

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Avusturya D Vizesi

Avusturya D vizesi ülkede uzun süreli almak isteyen kişilerin başvurduğu vize türüdür. Avusturya D Vizesi kendi içinde dallara ayrılmaktadır. Avusturya D vizesi belgeler başvuru yapılan vize türüne göre farklılık gösterir. D vizesi için yapılan başvurularda kişi ülkede 180 günden fazla kalma hakkına sahip olur bu nedenler başvuru yapacak olan kişiler daha fazla evrak toplamak zorundadır. Belirtmek gerekir ki D vizesi Avusturya başvurularında kişilerin Avusturya’dan alınan davetiye ile başvurması vize alım sürecini kolaylaştıracaktır. Avusturya davetiye vizesi vize alım sürecini kısaltır.
Avusturya D vizesi ücretleri başvuru yapılan vize türüne göre çeşitlilik gösterir. D vizesine başvuru yapacak olan kişilerin başvuru yapacakları vize türüne göre araştırma yapıp evrak toplama sürecine girmesi ve başvurduğu vize türünün talep ettiği vize ücretini ödemesi gerekir.
Avusturya D vizesi türleri; Aile birleşim vizesi, öğrenci vizesi (Erasmus gibi programlarda uzun süreli kalış gerekirse), sezonluk işçi vizesi, çalışma vizesi ve eğitim amaçlı vize olarak sıralanabilir.

Avusturya Öğrenci Vizesi

Avusturya D vizesi türünün alt dalların biri olan Avusturya Öğrenci vizesi bu ülkede uzun süre kalış izni verir. Avusturya’ya üniversite öğrenimi görmek için ya da dil okulu eğitimi için gidenler Avusturya öğrenci vizesine başvuru yapmalıdır. Avusturya dil okulu eğitimleri alanındaki başarıları ile tanınmaktadır. Avusturya dil okulu vizesi adlı bir vize türü olmadığı için kişilerin bu vize türüne başvuru yapması gerekir. Öğrenci vizesi Avusturya konsolosluğuna yapılarak alınır.

Avusturya Öğrenci Vizesi Evrakları

 1. Öğrenci vizesi başvurusu yapan kişilerin ilk olarak eğitim göreceği kurumda aldığı kabul belgesini başvuru dosyasına eklemesi gerekir.
 2. Kişinin ülkeye giriş amacına uygun olarak doldurulmuş Avusturya Vize başvuru formu
 3. Başvuru hamiline ait güncel pasaport ve pasaportun İngilizce veya Almanca diline çevrilmiş örneği,
 4. Öğrencinin mevcut olarak kaldığı yeri net bir biçimde gösteren ikametgah belgesi.
 5. TC kimlik kartı veya nüfus cüzdanının fotokopisi.
 6. Başvuru yapan kişiye ait sabıka kaydı
 7. Kişinin Avusturya’da ikamet edeceği adresin bilgileri ve adresteki iletişim bilgileri,
 8. Avusturya vize prosedürlerine uygun olarak çekilmiş iki adet Biyometrik fotoğraf
 9. Başvuru yapan öğrencinin finansal imkanlarını gösteren belge; kişinin banka hesabında en az 6000 Euro olması şarttır.
 10. 000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası
 11. Öğrencinin ve ailesinin bütün bilgilerini gösteren tam vukuatlı nüfus kayıt örneği.
 12. Öğrencinin Avusturya’da kaldığı sürece masraflarını karşılayacak olan kişiye ait mal dökümleri.

Avusturya uzun süreli vizesi S.S.S

Avusturya uzun süreli vize nasıl alınır?

Avusturya’ da 90 günü aşacak seyahatler oturma izni de gerektirdiğinden ulusal vize kategorisindedir. Avusturya ulusal vize, kişinin durumuna ve seyahat nedenine göre eksiksiz hazırlayacağı bir evrak dosyası ile birlikte Avusturya dış temsilciliklerine şahsen müracaatı ile gerçekleştirilmektedir.

Avusturya öğrenci vizesi kimler alabilir?

Avusturya öğrenci vizesi uzun süreli bir vizedir. Avusturya’ da yapılacak olan uzun süre ile üniversite eğitimine katılmak ya da dil okuluna başvurmak veya Erasmus Öğrenci Değişim programı ile belirli bir zaman Avusturya’ da oturma izni elde etmek isteyenler, Avusturya öğrenci vizesine başvuruda bulunabilirler.

Avusturya uzun süreli vize başvurusu nasıl yapılır?

Avusturya’ da 90 günün üzerinde yapılacak konaklamalar için başvurulacak olan Avusturya uzun süreli D tipi vize başvuruları konsolosluklara şahsen yapılır. Başvuru sahibi seyahat tarihini planladıktan sonra ulusal başvuru formunu doldurarak Avusturya konsolosluklarından randevu almalıdır.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu